Система периметральної сигналізації, охорона периметра, паркан

(067) 333-77-88

(093) 333-77-88

замовити дзвінок замовити послугу

Система периметральної сигналізації

Периметральна сигналізація використовується для контролю зовнішнього кордону, що охороняється.

Відмінність від звичайних систем охорони полягає в принципі дії – сигнал тривоги передається на контрольний прилад в момент перетину кордону захищеної зони або навіть до здійснення акту несанкціонованого проникнення (в залежності від типу периметральної захисту).

Будь-яка подібна система безпеки являє собою розташовану по периметру лінію датчиків, взаємопов’язаних між собою. Довжина такої лінії може варіюватися від декількох десятків метрів до декількох кілометрів, при цьому контроль території, що охороняється здійснюється безперервно.

Датчики виробляються зі спеціальних матеріалів, завдяки яким охорона периметра стає можливою при будь-яких погодних умов. Вони стійко витримають сильний вітер, спеку, опади і коливання температури.

У кожному разі розрахунок периметра відбувається індивідуально – це пов’язано з об’єктом, під особливості якого підбираються параметри захисту. Периметральна охорона може бути застосована до невеликї ділянки (наприклад, перед дверима будинку) або ж до набагато більшої території, такий як зона перед будинком або область навколо будь-якого об’єкта.

Це найслабше місце подібної системи, тому дуже важливо ще на початковому етапі визначити місце розташування мертвих зон і скорегувати роботу датчиків таким чином, щоб навіть при наявності цих областей сторонній не зміг непомітно проникнути на територію об’єкту, що охороняється.

Види периметральної сигналізації

За методом роботи датчиків периметральна охоронна сигналізація ділиться на дві групи: кабельні системи і бездротові. Розглянемо їх докладніше.

Кабельні системи

Кабельні сигналізації є чутливими елементами (датчики), з’єднані за допомогою спеціального кабелю. Цей тип сигналізації, в свою чергу, ділиться на дві підгрупи:

 • вібраційні (або трибоелектричні)
 • проводно-хвильові.
 • У вібраційних кабельних сигнализациях в ролі чутливого елемента виступає сам кабель, закріплений на м’якому огорожі або розташований під землею і передає інформацію про виникає вібрації в контрольний пункт.

  У тому випадку, коли чутливий елемент (кабель) знаходиться під землею, як поверхні для зчитування вібрації використовується грунт. У будь-якому випадку кабель може бути як звичайним телефонним екранованим, так і спеціально сконструйованим, проте багато бюджетні фірми вважають за краще працювати саме з телефонним кабелем типу ТППеп 10 х 2 х 0,5

  Особливість такої сигналізації полягає в тому, що при попаданні сторонніх предметів розміром менше, ніж зазначено в заданих параметрах, сигнал про порушення надходити не буде.

  Це особливо актуально на територіях з підвищеною активністю різної живності (птахів, собак, кішок, мишей та інших безпечних представників тваринного світу).

  Бездротові системи

  Подібні системи захищають периметр за допомогою безконтактних типів зв’язку – ІК-випромінювання або електромагнітних хвиль.

  Датчики тут представляють собою прилади випромінювання. Також в якості поверхні для перенесення інформації може бути використаний грунт, через який вібрація, що виникла при порушенні кордонів охороняємої ділянки, буде передаватися на спеціальні сейсмічні прилади.

  Автономні системи діляться на наступні категорії, що визначають спосіб створення кордону периметра:

 • радіохвильові (дво- і однопозиційні),
 •  

 • ІК-випромінювачі (пасивні та активні),
 •  

 • сейсмічні (геофони).
 • Радіохвильові або, як їх ще називають, радіопроменеві системи оповіщення контролюють проникнення на об’єкт, реагуючи на спотворення електромагнітного поля.

  Однопозиційні датчики використовуються на прямих межах периметра, створюючи лінійне поле, що реагує на перетин ділянки. Двопозиційні ж є генераторами стабільного випромінювання, що створюють об’ємну територію кордону.

  Активні ІК-датчики працюють за допомогою приймаючого і передавального елементів. Вони формують невидимий людському оку промінь, при перетині якого спрацьовує сигнал оповіщення. Пасивні датчики реагують на появу на території охоронної зони живої істоти.

  Вони знаходяться під землею і їх ніяк неможливо розпізнати, не порушивши кордон ділянки. З цієї причини такі датчики встановлюються в таких місцях, де контроль повинен бути невидимим.

  Які фактори необхідно враховувати при установці сигналізації

  Найчастіше система периметральної охоронної сигналізації – це сукупність складних датчиків і елементів, для установки якої потрібно добрі знання особливостей ділянки і систематична перевірка найрізноманітніших чинників.

  Для реалізації периметральної охорони території необхідно враховувати

 • розмір ділянки і його топографічні дані,
 •  

 • конфігурацію забору (якщо такий є),
 •  

 • особливості рельєфу,
 •  

 • наявність або відсутність різних насаджень в межах території.
 • Фахівцями також беруться до уваги неподалік автомобільні і залізничні магістралі, кабельні системи, лінії електропередачі і інші комунікаційні елементи.

  Подібні фактори можуть суттєво впливати на роботу датчиків оповіщення, тому важливо враховувати всі, навіть найнезначніші деталі, аж до стану грунту і напрямки міграції різних тварин.

  У технологічному відношенні захист периметра – це складна система з безліччю нюансів і особливостей, для здійснення якої потрібно всебічний аналіз об’єкта охорони. Крім технічної реалізації сигнального захисту потрібна розробка різних видів допоміжних інженерних і технічних укріплень.

  (133 оценок, среднее: 5,00 из 5)
  Укртекбезпека => Україна, Одеса
  Ваше ім'я *
  Ваш телефон *