Система охоронної сигналізації, сигналізація, охорона магазинів

(067) 333-77-88

(093) 333-77-88

замовити дзвінок замовити послугу

Система охоронної сигналізації

Скільки століть існує людство, стільки часу і присутня проблема крадіжки. У різні часи вона вирішувалася по-різному. Замки і охоронці, собаки і механічні пастки. Все йшло в справу, щоб уберегти своє майно. Але з настанням ери технічного прогресу майже повсюдно стали використовувати технічні засоби захисту. І в першу чергу охоронні сигналізації.

Охоронна сигналізація (ОС) – це електронний пристрій, який дозволить Вам завжди бути впевненим у безпеці Вашого будинку, офісу, квартири, складу, виробничого приміщення і т.д. Охоронна система розрахована на попередження несанкціонованого доступу в приміщення.


Вона складається з охоронної панелі (централі) – приладі, який збирає і аналізує інформацію, що надійшла від охоронних датчиків. Ця ж централь виконує заздалегідь запрограмовані в ній функції, виконувані при спрацювання датчиків. Також до складу устаткування входить пульт управління, який відображає стан сигналізації, служить для її програмування і здійснює постановку і зняття об’єкта з охорони. У мінімальний набір обладнання також необхідно включити джерело безперебійного живлення (ДБЖ), кабельну мережу і, звичайно ж, охоронні датчики.

Датчики бувають декількох видів, залежно від того, на який чинник вони реагують. Найбільш поширені з них – об’ємні інфрачервоні (ІЧ-датчики), магнитоконтактні (геркони), акустичні, вібраційні, ультразвукові, променеві, ємнісні, а також датчики з направленою діаграмою виявлення.

Об’ємні датчики або датчики руху, це неточні назви ІЧ-датчиків, чутливих елементів яких є ПИР елемент. Це сенсор, який уловлює теплове випромінювання. Картинку він бачить як би розбиту на сектори, за допомогою лінзи Френеля. І якщо теплова пляма рухається, з сектора в сектор відбувається спрацювання. Серед таких датчиків є моделі, які можуть розрізняти людину і домашніх тварин за розміром теплового плями. Ці датчики не дуже дорогі і досить надійні. Охоронні сигналізації з такими датчиками часто використовуються для захисту квартир та житлових будинків.

Магнітоконтактні (геркони) датчики в основному застосовуються на першому рубежі охорони. Вони встановлюються на дверях і вікнах і відстежують їх відкриття або закриття. Два магніти встановлюються напроти один одного: один на рухомої частини дверей або вікна, а інший на нерухомій його частині. Коли контакт між двома магнітами втрачається, датчик негайно передає сигнал на контрольну панель. Цей тип датчиків найдешевший, дуже надійний і з мінімальним споживанням струму.


Акустичні датчики якраз реагують на гучний звук – в тому числі, звук розбитого скла. У найбільш сучасних з них встановлений мікропроцесор, який аналізує звукову діаграму і не переплутає звук розбитого скла з іншим різким звуком. Крім того, в пам’ять таких датчиків закладені звуки розбиття різних типів скла. Це може бути звичайне скло, скло армоване, триплекс. Цей фактор значно знижує можливість випадкового спрацьовування охоронної системи.


Променеві датчики служать для перекриття значних просторів, і складаються з приймача і передавача. При перетині невидимого неозброєним оком променя відбувається спрацювання. Це досить дорогі і примхливі датчики служать в основному для охорони периметра. Вони ставляться вздовж паркану або огорожі, і працюють постійно в будь-яких погодних умовах.

Додаткові можливості охоронних систем.

Нерідко крім охоронних функцій на сигналізацію додатково покладаються і функції контролю і моніторингу за різними технологічними параметрами.
Для цього охоронні сигналізації обладнуються сервісними датчиками і пристроями. Ці датчики відслідковують виток води і газу, стежать за температурою в приміщенні або трубопроводі, вимірюють тиск і вологість, а також наявність напруги на об’єкті, що охороняється. При досягненні заздалегідь визначених параметрів подається сигнал тривоги і (або) включається сервісний привід або механізм. Це можуть бути насоси, клапана, нагрівачі, зволожувачі, генератори і т.д.

(31 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Укртекбезпека => Україна, Одеса
Ваше ім'я *
Ваш телефон *